ProxyList ile Proxy Listesini almak.

Brute Force yani kaba kuvvet saldırı çeşidi, her ne kadar en eski saldırı yöntemlerinden olsa da günümüzde hala geçerliliğini büyük ölçüde korumaktadır. Bir instagram, facebook, twitter gibi sosyal ağ hesabı hacklemek istediğiniz taktirde her kuruluşun kendine özgü ve hali hazırda mevcut olarak çalışan tespit ve engelleme sistemlerine takılacaksınız. Ben bu yazımda instagramı ele alacağım. Çünkü bir instagram hesabına yapılan brute force saldırısında instagram, hesabı bloke etmek yerine saldırının geldiği ip ‘yi bloke ediyor. Tabi ki mantıklı olan da bu. Çünkü eğer atak yapılan hesabı bloke edecek olsaydı, yapacağınız brute force başarılı olduğu taktirde, brute force saldırısı başarılı olmadığı taktirde ise dos saldırısı olacaktı. İşte bu yüzden instagram üzerinde bir brute force saldırısı yapmayı düşünüyorsanız, deneme yaptığınız ip’nin banlanmaması için mutlak surette bir proxy listesine ihtiyaç duyacaksınız. 

Github üzerinden erişebileceğiniz gibi, günlük olarak güncellenen ve komut satırına yazılacak bir satırlık kod ile proxy listesini bilgisayarınıza text dosyası olarak alabiliyorsunuz.

İşte  o sihirli komut  🙂

curl -s "https://raw.githubusercontent.com/clarketm/proxy-list/master/proxy-list.txt" | sed '1,2d; $d; s/\s.*//; /^$/d' > proxy-list.txt

Bu komut proxy listesini online olarak aldıktan sonra masaüstünüze proxy-list.txt adında bir text dosyası olarak yazacaktır.

Site Footer